O szkole - Szkoła Podstawowa nr 7 w Lublinie

O naszej szkole

Misja szkoły

Pragniemy przygotować naszych uczniów do życia w świecie, który zmienia się i stawia ich wobec coraz to nowszych wyzwań. Jednocześnie chcemy wpoić im szacunek wobec tradycji regionalnej, narodowej oraz europejskiej i jak największą wiedzę o nich . Zaznajamiamy dzieci i młodzież z historią naszej ojczyzny, jej roli w Europie oraz uczymy wartości w oparciu, o które była budowana. Tworzymy w szkole atmosferę wzajemnego szacunku, życzliwości i bezpieczeństwa.

Naszym priorytetem jest dobro uczniów oraz ich harmonijny rozwój. Każdy traktowany jest podmiotowo i przyjaźnie, może liczyć na indywidualną pomoc i wsparcie. Staramy się zapewnić możliwość rozwoju samodzielnego myślenia i twórczych postaw oraz uzdolnień i talentów- sportowych, artystycznych, naukowych. Dbając o rozwój indywidualności, pracujemy nad umiejętnościami społecznymi, pozwalającymi odnaleźć się w obywatelskim społeczeństwie. W swoich działaniach współpracujemy z rodzicami i środowiskiem lokalnym.

Atuty naszej szkoły:

• położenie w centrum miasta i dogodne połączenia komunikacyjne ze wszystkimi dzielnicami
  • rozległe nowoczesne boisko i teren zielony przy szkolnych budynkach, co umożliwia zajęcia i zabawy na świeżym powietrzu i w otoczeniu przyrody
  • zajęcia lekcyjne w godzinach 8-15, pozwalające uczniom na swobodne wykorzystanie czasu po południu
  • kameralność placówki / około 550 uczniów w całej szkole , niezbyt liczne klasy/ pozwalająca na stworzenie pozytywnej rodzinnej atmosfery
  • stołówka szkolna z własną kuchnią serwująca świeże i smaczne posiłki
  • budynek szkolny o przyjaznej dla dzieci architekturze, pomieszczenia po generalnym remoncie

Adres szkoły